دریچه گرد هوا در مدل‌های تخت و برجسته به دلیل داشتن یک خروجی کاملا مدور، هوا را در تمام نقاط محیط منتشر میکند. همچنین میتوان با استفاده از دمپر های مخصوص در پشت این دریچه ها میزان دبی دلخواه هوا تنظیم و کنترل کرد. دریچه های گرد سقفی مانند مدلهای چهارگوش علاوه بر رفت هوا برای برگشت هوا نیز قابل استفاده است.

بارگذاری محصولات بیشتر

از دریچه های گرد در محیطهای مختلف و برای کاربری های مختلف میتوان استفاده کرد. فضاهایی مانند فضاهای مسکونی و خانگی، اداری، تجاری، فروشگاه های بزرگ، ورزشگاه ها و باشگاه ها و سالن های ورزشی، فضاهای بیمارستانی و درمانی، کارخانجات صنعتی و… با انواع ارتفاع سقف.

از دیگر دریچه های سقفی پرکاربرد انواع مدلهای دریچه چهارگوش میباشد.

دریچه گرد

قیمت دریچه گرد

برای قیمت دریچه های گرد نمیتوان یک لیست قیمت ثابت ارائه کرد. قیمت نهایی با توجه به قیمت روز مواد مصرفی و ورق، تعداد سفارش، رنگ مورد نیاز محصول، ابعاد و چند عامل دیگر تعیین میشود. برای مشاوره رایگان و اطلاع از لیست قیمت انواع دریچه های گرد با کارشناسان شرکت صنعتی رحمتی تماس بگیرید.

انواع دریچه گرد

دریچه گرد بطور کلی در تمام انواع خود از یک قاب گرد در دور خود و همچنین لایه های دایره ای شکل در قسمت داخلی تشکیل شده است.

انواع دریچه سقفی گرد

شرکت صنعتی رحمتی انواع دریچه گرد سقفی را در مدلهای زیر به صورت با دمپر و بدون دمپر طراحی و تولید میکند. دریچه های سقفی مذکور همراه با دمپر نیمه صفحه یا دمپر پروانه ای قابل استفاده هستند.

  • دریچه سقفی برجسته: دریچه گرد برجسته از نظر ظاهری و لایه های داخلی دقیقاً شبیه دریچه گرد بلندگویی ( دریچه گرد تخت ) میباشد، با این تفاوت که لایه های داخلی بصورت زاویه دار به هم متصل می شوند. در نتیجه ظاهر ساختار محصول به شکل گرد برجسته در می آید. به همین دلیل این نوع دریچه گرد را دریچه گرد برجسته می نامند.
  • دریچه گرد تخت: دریچه گرد تخت از جنس آلومینیومی تولید می شود. این نوع دریچه بیشتر برای محیط هایی استفاده می شود که دارای ارتفاع معمولی هستند. دلیل استفاده از این نوع دریچه تعدیل فشار هوای ورودی به محیط از انشعاب کانال هوا میباشد.
  • دریچه گرد کروی: دریچه گرد کروی نیز از جنس آلومینیوم ساخته شده و فریم آن بصورت مستقیم به بدنه ی کروی شکل داخلی متصل میگردد. در واقع کُره ی تو خالی این دریچه با تکیه بر فریم گرد و غلتیدن در نشیمن گاه فریم ، امکان هدایت هوا را به تمام زوایای فریم فراهم می کند. در نتیجه هوا در مدار 180 درجه ، انتشار پیدا میکند. ظاهر شیک و مدرن این محصول باعث شده این نوع دریچه از پُرکاربردترین دریچه ها در فضاهای تجاری، اداری، نمایشگاهی و ساختمانهای مدرن باشد.
  • دریچه سقفی گرد لبه تخت بازشو
  • دریچه گرد مشبک: جنس این نوع دریچه نیز از آلومینیوم است، این نوع دریچه را به خاطر ساختار شبکه ای آن دریچه گرد مشبک می نامند. از این نوع دریچه، هم در مسیر رفت کانال هوا استفاده می شود و هم در مسیر برگشت کانال هوا. دریچه گرد مشبک در مسیر کانال رفت، هوای داخل کانال را با بیشترین فشار به محیط وارد کند و در مسیر کانال برگشت نیز بیشترین حجم هوا را مکش می کند.
  • دریچه گرد خورشیدی : دریچه خورشیدی گرد با نام انگلیسی Circular(Round) Ceiling Diffuser یکی از انواع دریچه های گرد می باشد. نام این دریچه با توجه به نوع تابش اشعه های خورشید انتخاب شده است.
  • جت نازل: از انواع دیگر دریچه های گرد ، دریچه جت نازل می باشد. این محصول دارای لایه های استوانه ای موازی در قسمت داخلی دریچه می باشد. بیشترین کاربرد این دریچه در کانالهای رفت هوا می باشد.
  • دریچه گرد سونایی: دریچه گرد سونایی نیز از جنس آلومینیوم تولید و عرضه می شود. از این نوع دریچه سقفی گرد جهت خروج هوا در سرویس های بهداشتی و حمام استفاده میشود. با چرخش وسط این دریچه میزان باز شدگی محل عبور هوا را می توان تغییر داد.

کاربرد دریچه گرد هوا

جهت انتقال هوای عبوری از دهانه ی انشعاب کانال هوای گرد به محیط از انواع دریچه گرد استفاده می شود. دریچه گرد هوا در مدل های مختلف از سه نوع جنس شامل آلومینیوم، چوب و ای بی اس قابل تولید است.

دریچه های گرد در مکان های مختلفی از جمله بیمارستان ها و اماکن صنعتی، محیط های خانگی با ارتفاع سقف متعارف، ورزشگاه ها، تالارها رستوران ها، استخر و سونا، سرویس های بهداشتی و کلیه مکان هایی که دارای رطوبت بالا باشند و محیط هایی با ارتفاع زیاد کاربرد دارند.

هر یک از این مدل ها دارای خصوصیت منحصر به فردی هستند که دقیقا به نوع کارایی آنها مربوط می شود. برای مثال دریچه گرد بلندگویی بیشتر در سیستم های دمنده جهت دمش بکار می رود.

کاربرد دریچه گرد

دریچه گرد مشبک نیز در سیستم های اگزاست یا مکنده جهت برگش هوای محیط مورد استفاده قرار می گیرد.

همچنین علاوه بر سه دسته بندی اصلی دریچه های گرد هوا نام بردیم مدل های دیگری نیز وجود دارند که کاربرد فنی زیادی ندارند، اما به لحاظ دکوراتیو بودن و کارایی های خاص قابل ذکر هستند. از جمله این دریچه ها می توان به دریچه گرد کروی یا جت اسپات و دریچه گرد سونایی اشاره کرد.

جنس دریچه های گرد

دریچه های گرد سقفی که از جنس آلومینیوم با کیفیت بالا ساخته می شوند با رنگ کوره ای مرغوب در رنگ های متفاوت، بسیار شیک و متناسب با محیط مورد استفاده قابل عرضه هستند.

جنس دریچه هوا گرد

مزایای استفاده از دریچه های گرد

این نکته واضح است که هر زمان کانال های انتقال هوا به صورت گرد باشند، به طور حتم نیاز است تا از دریچه گرد برای توزیع هوا استفاده شود. همانطور که بالاتر گفته شد این دریچه ها می توانند به صورت مشبک، تخت و … ساخته شوند.

برای اینکه بتوان فشار خروجی هوا را روی هر کدام از دریچه ها به خوبی کنترل کرد، می توان از دمپرهای پروانه ای استفاده کرد. اگر فضایی که قرار است کانال کشی هوا انجام شود بزرگ است و ارتفاع سقف نیز زیاد است، دریچه های گرد می توانند بهترین انتخاب باشند. این دریچه ها می توانند با فشار بیشتری هوا را به محیط پرتاب کرده و  در نتیجه کارآیی بهتری خواهند داشت.

چون در مسیر پرتاب هوای این دریچه ها هیچ مانعی وجود ندارد، بنابراین برای برگشت هوا نیز گزینه خوبی محسوب می شوند.

برای امتیاز دهی کلیک کنید

میانگین امتیازات 5 / 5. 3

اولین نفر باشید که امتیاز میدهید

ورود به سایت