جشنواره فروش ویژه آخر سال دریچه های شرکت صنعتی رحمتی، بهترین فرصت برای خرید دریچه های آلومینیوم، کناف و ام.دی.اف با قیمت های عمده

دریچه دیواری هوا همانطور که از نامش پیداست، برای دهانه کانالهایی که در دیوار ساختمانها تعبیه می شوند ساخته می شود. دریچه های دیواری دارای مدلها و انواع مختلفی از جمله خطی ، مشبک و یک طرفه، دو طرفه، سه طرفه و چهار طرفه میباشند.

دریچه دیواری معمولی از دو نوع آلومینیومی و آهنی ساخته می شود. همچنین این نوع دریچه ها میتوانند دارای دمپر و یا بدون دمپر ساخته و نصب شوند.

بارگذاری محصولات بیشتر

کاربرد دریچه دیواری

یکی از موارد مهم در فرآیند تهویه مطبوع ، پخش صحیح جریان هوا در تمام فضای مورد نیاز است. علاوه بر این موضوع باید تلاش شود که دمای هوا در تمامی فضای مورد نظر یکسان باشد. دریچه دیواری اغلب برای پخش هوای تازه یا دمش کاربرد دارد.

به عنوان مثال یکی از انواع دریچه های دیواری ، دریچه ایرفویلی یا دریچه کولری است که در بسیاری از خانه ها و ادارات از آن استفاده میشود. از دیگر انواع آن دریچه خطی است که برای بسیاری از هواساز ها مورد استفاده قرار می گیرد.

علاوه بر پخش و دمش هوا از این دریچه ها میتوان برای هوای برگشت نیز استفاده کرد. دریچه های با این نوع کاربری در بخش های پایینی دیوار و حتی روی کف میتوانند نصب و استفاده شوند.

در مکان هایی که از آن به عنوان دریچه هوادهی استفاده میشود، گزینه دمپر جزو مهمترین بخش های آن محسوب می شود. یعنی اگر منبع اصلی هواساز به چند دریچه دیواری هوارسانی می کند ، برای کنترل میزان هوای ورودی به هر کدام از آنها حتما نیاز به استفاده از دمپر خواهد بود.

این دریچه ها هم می توانند به طور مستقیم به دهانه ی انشعاب کانال هوا که مماس به دیوار باشد متصل شوند، و هم می توانند به وسیله ی باکس رابط هوا به کانال اصلی هوا متصل شوند.

جنس ساخت و شکلهای دریچه های دیواری

این نوع دریچه های هوا به صورت معمول سه نوع جنس طراحی و ساخته میشود.

  1. دریچه دیواری آلومینیومی .
  2. دریچه دیواری آهنی.
  3. دریچه دیواری پلاستیکی .

قاب اطراف آنها عموماً به عرض 3 سانتی متر ساخته می شود. اما بعضی مواقع برای زیبایی و رعایت اصول فنی ، برای فریم دور از ورق یا پروفیل پنج سانتی نیز ممکن است استفاده شود.

دریچه دیواری میتواند به شکل چهارگوش مسطح و هم به شکل چهارگوش قوسدار طراحی و ساخته شود. همچنین یکی از فاکتورهای مهم در تولید این محصول کیفیت رنگ آن می باشد که خریداران باید به آن توجه داشته باشند.

انواع دریچه دیواری

  1. دریچه هوای رفت دیواری مشبک: برای تامین هوای تازه و یا بار حرارتی و برودتی مورد نیاز هر نوع فضایی میتواند مورد استفاده قرار بگیرد. محل نصب این مدلها نیز روی سقف و یا دیوار می باشد. در صورتی که هوای کافی پشت این دریچه تامین شود می توان از آن جهت پرتاب هوای بلند نیز استفاده کرد. دریچه مشبک که با نام های دریچه سبد تخم مرغی ، دریچه شطرنجی شناخته می شود یکی از پرکاربردترین نوع دریچه های دیواری برای توزیع هوا محسوب می شود.
  2. دریچه خطی دیواری: این نوع دریچه دیواری یکی از پرکاربردترین انواع دریچه ها است که در انواع صفر درجه، 15 درجه ، 30 درجه و 90 درجه ساخته می شود. بیشتر مواقع مدل 30 درجه آن جهت استفاده هواساز مورد استفاده قرار میگیرد.
  3. دریچه پرتاب بلند (دریچه کروی) که به منظور پرتاب هوا در فواصل بیش از ۶ متر به کار می رود. محل نصب این دریچه بر روی سقف و یا دیوار می باشد. بیشترین کاربرد جت دیفیوزر در سقف سوله ها، کارخانه های صنعتی و همچنین مجتمع های پذیرایی و تجاری می باشد.

قیمت دریچه دیواری

با همه تفاسیر بالا لازم است که از دریچه های دیواری متناسب با نیاز ، با کیفیت بالا و دارای ضمانت استفاده گردد. شرکت صنعتی رحمتی از تولید کنندگان با سابقه انواع دریچه هوای ساختمانی و صنعتی در ایران میباشد. با توجه به قیمت متغیر مواد اولیه و همچنین تنوع این محصول برای استعلام قیمت دریچه دیواری میتوانید با کارشناسان ما تماس حاصل کنید تا شما را راهنمایی کنند.

برای امتیاز دهی کلیک کنید

میانگین امتیازات 4.5 / 5. 12

اولین نفر باشید که امتیاز میدهید

ورود به سایت