دریچه اسلوت | دریچه اسلات

دریچه اسلوت ( دریچه اسلات ) در ساختار سیستم تهویه مطبوع، هم برای دمش کانال هوای رفت و هم برای مکش هوای برگشت، میتواند استفاده شود. ساخت این نوع دریچه ها به شکلی است که هوا را بصورت بسیار مؤثر ، هم به صورت دمش و هم مکش به محیط وارد یا خارج می کند.

دسته بندی: برچسب:

 • تضمین بهترین قیمت بازار
 • استفاده از مرغوب ترین متریال
 • زمانبندی دقیق ساخت و تحویل
 • پرسنل مجرب فنی

دریچه اسلوت ( دریچه اسلات ) در ساختار سیستم تهویه مطبوع، هم برای دمش کانال هوای رفت و هم برای مکش هوای برگشت، میتواند استفاده شود. ساخت این نوع دریچه ها به شکلی است که هوا را بصورت بسیار مؤثر ، هم به صورت دمش و هم مکش به محیط وارد یا خارج می کند.

جریان هوای دریچه خطی اسلوت به شکل متعادل و نامحسوس به محیط انجام می شود. در واقع خروج هوا به شکل مستقیم به پلنیوم باکسی که پشت آن بکار رفته بستگی دارد. بدلیل اینکه هوا در درون حجم پلنیوم باکس به شکل یکدست و همگن پخش می شود، بنابراین خروج هوا از دریچه هم یکدست و مطبوع خواهد بود.

مهمترین نکته در انتخاب این دریچه ها ، توجه کافی به سرعت جریان هوا روی دریچه ، ارتفاع نصب ، میزان پرتاب ، انطباق دریچه با پلنیوم باکس و نحوه نصب آن می باشد.

دریچه اسلوت

 

ساخت دریچه اسلوت

محیط خارجی دریچه اسلوت بصورت یک قاب خطی و بلند، طراحی و ساخته می شود.  شیارهای داخلی آن تعداد واحد دریچه را مشخص میکند. یعنی اگر بین دو فریم یک تیغه ی تقسیم کننده ی هوا استفاده شود، که دریچه را به دو شیار ورود هوا تقسیم کند به آن دریچه دو اسلوت گفته می شود. به همین ترتیب اگر دو تیغه بین آن اضافه شود دریچه سه اسلوت ساخته میشود. تعداد این اسلوتها در این دریچه ها تا ده عدد میتواند طراحی و ساخته شود.

برای تنظیم میزان هوای ورودی یا خروجی از دریچه می توان پشت آن، دمپر هوا اضافه کرد. جنس ساخت این دمپرها نیز از آلومینیوم آکسترود شده است.

دریچه اسلات

قیمت دریچه اسلوت

مانند بسیاری از محصولات دیگر شرکت صنعتی رحمتی، قیمت دریچه اسلوت بستگی به عوامل مختلفی دارد. تعداد لاین های اسلوت که میتواند از 1 تا 8 باشد، قیمت روز مواد اولیه، تعداد سفارش و نوع رنگ بکار رفته از مهمترین فاکتور ها در تعیین قیمت دریچه خطی اسلوت محسوب میشود. برای مشاوره رایگان و آگاهی از جزئیات بیشتر با کارشناسان فروش شرکت تماس حاصل کنید.

قیمت دریچه اسلوت

کاربرد دریچه خطی اسلوت

با توجه به ظاهر زیبا و دکوراتیو دریچه اسلوت ، در سالهای اخیر طرفداران بیشتری پیدا کرده است . مکانهایی مانند لابی و راهروی هتل ها ، لابی و راهروهای ساختمانهای لوکس و برج ها ، محیط داخلی ادارت و شرکتها ، ساختمان های تجاری ، پاساژها و حتی در سالنهایی با کاربری ورزشی، صنعتی، تولیدی و غیره از جمله استفاده کنندگان این محصول هستند. در واقع میتوان گفت استفاده از این دریچه ها بعنوان یک گزینه دکوراتیو در طراحیهای مدرن ساختمانی، به شکلی ویژه مورد توجه قرار گرفته است. ویژگی که این نوع دریچه ها را در این زمینه متمایز ساخته است تفاوت قابل توجه ساختار و ظاهر زیبای آن با دیگر انواع دریچه خطی است.

این دریچه ها دارای حداکثر ارتفاع جهت هوادهی تا 5 متر و محل نصب آنها در داخل دیوار و با پیشانی سقف کاذب و سقف ها می باشد.

کاربرد دریچه خطی اسلوت

مزایا

 • زیبایی و قابلیت استفاده دکوراتیو علاوه بر کارآیی فنی
 • امکان تنظیم یکنواختی جریان هوا.
 • قابلیت تولید بصورت منحنی و مدور.
 • قابلیت افزایش تعداد شکافهای خروج هوا تا ده اسلوت
 • قابلیت نصب ساده و آسان.
 • سرعت بالای نصب.
 • دریچه خطی اسلوت می تواند برای کُنج ها (به شکل دیواری یا سقفی) با زاویه دلخواه طراحی و تولید شود.
 • این محصول را با توجه مکان نصب، بصورت یکسر بسته ، دوسر بسته و حتی دوسر باز می توان تولید کرد.

مزایای دریچه اسلات

نصب دریچه اسلوت

به شیارهای داخلی این دریچه ها اسلوت (اسلات، Slot) گفته میشود. این شیارها در فواصل ۲۰ میلیمتر ( بصورت استاندارد) تا ۲۵ میلیمتر قابل تولید هستند. از دریچه اسلات در فضاهایی با ارتفاع ۵ متر میتوان استفاده کرد. به طور معمول طول هر قطعه از این دریچه ها تا ۳ متر می تواند متغیر باشد. البته باید در نظر داشت درصورتی که طولهای بلندتر مورد نیاز باشد می توان قطعات بیشتری را کنار هم در محل مورد نظر نصب کرد.

دریچه های خطی اسلوت را حتی می توان به شکل قوسدار ، متناسب با انحنای موجود در سقف ، تولید و نصب کرد. البته در این حالت دریچه اسلوت قوس دار امکان ساخت پره های داخلی و دمپر کشویی را نخواهد داشت. همچنین دریچه اسلات این قابلیت را دارد که در هر زاویه ای از کُنج پلان داخلی نصب شود.

نصب دریچه اسلوت

محل نصب دریچه خطی اسلات

 • سقف های گچی
 • انواع سقف کاذب
 • دیوار
 • پیشانی سقف کاذب

 

انواع کُنج های زاویه دار برای نصب دریچه اسلوت خطی

 1. دریچه اسلات 90 درجه یا گونیا.  این نوع دریچه در کنج قائمه ی سقف میتواند نصب شود.
 2. دریچه اسلوت نا گونیا. در زوایای بزرگتر از 90 درجه و کمتر از ۱۸۰ درجه.  این نوع دریچه خطی اسلوت در کنج دیوار و سقف های با شکل های ناهمگون قابل نصب می باشد.
 3. دریچه اسلات عمودی به سمت خارج. این نوع دریچه روی پیشانی دیوار در جایی که سطح بیرونی دو دیوار با هم برخورد می کنند قابل نصب است.
 4. دریچه اسلوت عمودی به سمت داخل . این نوع دریچه روی پیشانی دیوار در جایی که سطح داخلی دو دیوار با هم برخورد می کنند میتواند نصب شود.

محل نصب دریچه اسلوت

برای امتیاز دهی کلیک کنید

میانگین امتیازات 5 / 5. 6

اولین نفر باشید که امتیاز میدهید

ورود به سایت