جشنواره فروش ویژه آخر سال دریچه های شرکت صنعتی رحمتی، بهترین فرصت برای خرید دریچه های آلومینیوم، کناف و ام.دی.اف با قیمت های عمده

دریچه اسلوت | دریچه اسلات

دریچه اسلوت ( دریچه اسلات ) در ساختار سیستم تهویه مطبوع، هم برای دمش کانال هوای رفت و هم برای مکش هوای برگشت، میتواند استفاده شود. ساخت این نوع دریچه ها به شکلی است که هوا را بصورت بسیار مؤثر ، هم به صورت دمش و هم مکش به محیط وارد یا خارج می کند.

جریان هوای دریچه خطی اسلوت به شکل متعادل و نامحسوس به محیط انجام می شود. در واقع خروج هوا به شکل مستقیم به پلنیوم باکسی که پشت آن بکار رفته بستگی دارد. بدلیل اینکه هوا در درون حجم پلنیوم باکس به شکل یکدست و همگن پخش می شود، بنابراین خروج هوا از دریچه هم یکدست و مطبوع خواهد بود.

 • تضمین بهترین قیمت بازار
 • استفاده از مرغوب ترین متریال
 • زمانبندی دقیق ساخت و تحویل
 • پرسنل مجرب فنی

مهمترین نکته در انتخاب این دریچه ها ، توجه کافی به سرعت جریان هوا روی دریچه ، ارتفاع نصب، میزان پرتاب باد، انطباق دریچه با پلنیوم باکس و نحوه نصب آن می باشد.

دریچه اسلوت

 

ساخت دریچه اسلوت

به شیارهای داخلی این دریچه ها اسلوت (اسلات، Slot) گفته میشود. این شیارها در فواصل ۲۰ میلیمتر ( بصورت استاندارد) تا ۲۵ میلیمتر قابل تولید هستند.

محیط خارجی دریچه اسلوت بصورت یک قاب خطی و بلند، طراحی و ساخته می شود.  شیارهای داخلی آن تعداد واحد دریچه را مشخص میکند. یعنی اگر بین دو فریم یک تیغه تقسیم کننده هوا استفاده شود، که دریچه را به دو شیار ورود هوا تقسیم کند به آن دریچه دو اسلوت گفته می شود. به همین ترتیب اگر دو تیغه بین آن اضافه شود دریچه سه اسلوت ساخته میشود. تعداد این اسلوتها در این دریچه ها تا ده عدد میتواند طراحی و ساخته شود.

برای تنظیم میزان هوای ورودی یا خروجی از دریچه می توان پشت آن، دمپر هوا اضافه کرد. جنس ساخت این دمپرها نیز از آلومینیوم آکسترود شده است.

دریچه اسلات

قیمت دریچه اسلوت

مانند بسیاری از محصولات دیگر شرکت صنعتی رحمتی، قیمت دریچه اسلوت بستگی به عوامل مختلفی دارد. تعداد لاین های اسلوت که میتواند از 1 تا 8 باشد، قیمت روز مواد اولیه، تعداد سفارش و نوع رنگ بکار رفته از مهمترین فاکتور ها در تعیین قیمت دریچه خطی اسلوت محسوب میشود.

همچنین قیمت این دریچه ها مانند همه مدل های دیگر بستگی به ابعاد دهانه ورودی کانال هوای ساختمان و تعداد سفارش مشتری دارد. با این وجود به صورت تخمینی باید بگوییم که قیمت دریچه خطی اسلوت در شرکت صنعتی رحمتی از هر اینچ 3000 تومان شروع می شود و بسته به ابعاد و تعداد مشتری بالاتر می رود.

برای مشاوره رایگان و آگاهی از جزئیات بیشتر با کارشناسان فروش شرکت تماس حاصل کنید.

قیمت دریچه اسلوت

کاربرد دریچه خطی اسلوت

با توجه به ظاهر زیبا و دکوراتیو دریچه اسلوت، در سالهای اخیر طرفداران بیشتری پیدا کرده است. مکانهایی مانند لابی و راهروی هتل ها ، لابی و راهروهای ساختمانهای لوکس و برج ها ، محیط داخلی ادارات و شرکتها ، ساختمان های تجاری ، پاساژها و حتی در سالنهایی با کاربری ورزشی، صنعتی، تولیدی و غیره از جمله استفاده کنندگان این نوع دریچه تهویه هوا ساختمان هستند.

در واقع میتوان گفت استفاده از این دریچه ها بعنوان یک گزینه دکوراتیو در طراحیهای مدرن ساختمانی، به شکلی ویژه مورد توجه قرار گرفته است. ویژگی که این نوع دریچه ها را در این زمینه متمایز ساخته است تفاوت قابل توجه ساختار و ظاهر زیبای آن با دیگر انواع دریچه خطی است.

این دریچه ها دارای حداکثر ارتفاع جهت هوادهی تا 5 متر و محل نصب آنها در داخل دیوار و با پیشانی سقف کاذب و سقف ها می باشد. برای مشاهده محصولات مشابه و مرتبط دیگر پیشنهاد میکنیم صفحه دریچه سقفی را مشاهده نمایید.

کاربرد دریچه خطی اسلوت

مزایای دریچه های اسلوت

 • زیبایی و قابلیت استفاده دکوراتیو علاوه بر کارآیی فنی
 • امکان تنظیم یکنواختی جریان هوا.
 • قابلیت تولید بصورت منحنی و مدور.
 • قابلیت افزایش تعداد شکافهای خروج هوا تا ده اسلوت
 • قابلیت نصب ساده و آسان.
 • سرعت بالای نصب.
 • دریچه خطی اسلوت می تواند برای کُنج ها (به شکل دیواری یا سقفی) با زاویه دلخواه طراحی و تولید شود.
 • این محصول را با توجه مکان نصب، بصورت یکسر بسته ، دو سر بسته و حتی دو سر باز می توان تولید کرد.

مزایای دریچه اسلات

انواع دریچه اسلات

خوب است بدانید که انواع دریچه اسلوت مناسب سقف های بالاتر از 5 متر است و هر لاین اسلات ممکن است عرضی بالغ بر 4 سانتی متر تا 20 سانتی متر داشته باشد. از لحاظ طول هم تا اندازه 5 متر را می توان به صورت یک تکه یا بدون برش تولید نمود.

اگر بخواهیم راجع به دسته بندی دریچه های اسلوت صحبت کنیم، باید بگوییم که این نوع دریچه در وهله اول از لحاظ شکل ظاهری به دو مدل زیر تقسیم بندی می شوند:

 1. دریچه اسلات لاینی یا لبه دار: که به دریچه های روکار هم معروف هستند.
 2. دریچه اسلوت مخفی یا همسطح بدون فریم: این دریچه ها فاقد قاب دور تا دور هستند و پس از نصب کاملاً هم سطح دیوار قرار می گیرند. به این معنی که هیچ پره ای از سطح دیوار بیرون نمی زند.
 3. دریچه های اسلوت قوسدار: دریچه های خطی اسلوت را حتی می توان به شکل قوسدار، متناسب با انحنای موجود در سقف، تولید و نصب کرد. دریچه اسلات قوسی امکان ساخت پره های داخلی و دمپر کشویی را نخواهد داشت. مدلهای قوس دار کمتر مورد استفاده قرار می گیرند و خیلی روتین تولید نیستند.

در وهله دوم از لحاظ تعداد اسلات های یک دریچه می توان آن ها را به انواع زیر تقسیم بندی نمود:

 1. دریچه خطی دو اسلوت: این نوع دریچه برای مواقعی که عرض کانال هوای شما به نسبت کم و باریک است، مناسب هستند.
 2. دریچه سه اسلوت: همان گونه که از نام آن پیداست این مدل دریچه دارای سه لاین پره است.
 3. دریچه چهار اسلات: این مدل دریچه خطی 4 لاین پره دارد.
 4. دریچه 5 اسلوت: طبق تعاریف بالا 5 لاین پره دارد.

هر چند که تعداد اسلات های یک دریچه خطی بستگی مستقیمی به ابعاد دریچه مورد سفارش دارد. به این صورت که هر چه ابعاد دریچه بزرگ تر باشد، تعداد اسلات های بیشتری بر روی آن در نظر گرفته می شود.

نصب دریچه اسلوت

از دریچه های اسلات در فضاهایی با ارتفاع ۵ متر میتوان استفاده کرد. به طور معمول طول هر قطعه از این دریچه ها تا ۳ متر می تواند متغیر باشد. البته باید در نظر داشت در صورتی که طولهای بلندتر مورد نیاز باشد می توان قطعات بیشتری را کنار هم در محل مورد نظر نصب کرد.

روش نصب دریچه اسلوت به این صورت است که اسلوت های معمولی را می توان به کمک بست خرچنگی و رابط به پلنیوم باکس ها متصل کرد. با این وجود کارشناسان نصب شرکت صنعتی رحمتی، همواره این آمادگی را دارند که پس از تولید موارد سفارش شما در محل حاضر شوند و دریچه ها را به بهترین نحو ممکن نصب کرده و تحویل شما بدهند.

همچنین دریچه اسلات این قابلیت را دارد که در هر زاویه ای از کُنج پلان داخلی نصب شود.

نصب دریچه اسلوت

محل نصب دریچه خطی اسلات

 • سقف های گچی
 • انواع سقف کاذب
 • دیوار
 • پیشانی سقف کاذب

انواع کُنج های زاویه دار برای نصب دریچه اسلوت خطی

 1. دریچه اسلات 90 درجه یا گونیا.  این نوع دریچه در کنج قائمه سقف میتواند نصب شود.
 2. دریچه اسلوت نا گونیا. در زوایای بزرگتر از 90 درجه و کمتر از ۱۸۰ درجه.  این نوع دریچه خطی اسلوت در کنج دیوار و سقف های با شکل های ناهمگون قابل نصب می باشد.
 3. دریچه اسلات عمودی به سمت خارج. این نوع دریچه روی پیشانی دیوار در جایی که سطح بیرونی دو دیوار با هم برخورد می کنند قابل نصب است.
 4. دریچه اسلوت عمودی به سمت داخل. این نوع دریچه روی پیشانی دیوار در جایی که سطح داخلی دو دیوار با هم برخورد می کنند میتواند نصب شود.

محل نصب دریچه اسلوت

برای امتیاز دهی کلیک کنید

میانگین امتیازات 4.8 / 5. 17

اولین نفر باشید که امتیاز میدهید

ورود به سایت