جشنواره فروش ویژه آخر سال دریچه های شرکت صنعتی رحمتی، بهترین فرصت برای خرید دریچه های آلومینیوم، کناف و ام.دی.اف با قیمت های عمده

پلنیوم باکس

پلنیوم باکس یک جعبه مخصوص برای توزیع هوا به محیط مورد نظر می باشد. برای انتقال هوا به دریچه هایی با طول بلند از باکس توزیع هوا استفاده می شود. در واقع پلنیوم باکس نوعی باکس اختلاط هوا است که در آن می توان با توجه نوع طراحی آن هوا را به صورت کاملا لایه ای و آرام توزیع نمود.  معمولا دستگاه های تهویه مطبوع به وسیله لوله های انعطاف پذیر (لوله فلکسیبل)، به قسمت ورودی باکس متصل شده، و هوای مطبوع از قسمت خروجی باکس، توسط دریچه به محیط مورد نظر منتقل می شود.

دسته‌بندی:

 • تضمین بهترین قیمت بازار
 • استفاده از مرغوب ترین متریال
 • زمانبندی دقیق ساخت و تحویل
 • پرسنل مجرب فنی

پلنیوم باکس چیست؟

پلنیوم باکس یک باکس فلزی از جنس گالوانیزه یا آلومینیوم است که به منظور ترکیب هوا در کانال اصلی هوا و رساندن یکنواخت هوای مطبوع به دریچه ها مورد استفاده قرار می گیرد. در ساختار این باکس از یک طراحی خاص بهره برده شده تا هوا بتواند به شکل تدریجی و کاملاً آرام در فضای ساختمان شما منتشر شود. در حقیقت زمانی که کانال هوا طول بلندی داشته باشد، بایستی از این باکس توزیع هوا استفاده کرد.

 

پلنیوم باکس

جنس پلنیوم باکس از ورق گالوانیزه یا آلومینیوم به ضخامت نیم میلی متر به بالا و بر اساس شرایط فضای سقف و نیز طول و عرض دریچه ها ساخته می شوند. در بدنه داخلی یا خارجی این جعبه های توزیع هوا از عایق الاستومری استفاده می شود. استفاده از ضخامت مناسب و عایق های حرارتی و صوتی استاندارد مهمترین پارامترهای در طراحی این وسیله کاربردی هستند.

کاربرد پلنیوم باکس

جهت هوارسانی در سقف فضاهایی مثل لابی های ساختمانهای مسکونی، سالن های ساختمانهای اداری، تجاری، پاساژها و هتلها، دریچه های دکوراتیو (اسلوت و خطی) طراحی و اجرا می گردد. با توجه به اینکه لاین اصلی کانال هوا از سقف کاذب عبور می کند، جهت رسیدن هوای کانال اصلی به دریچه ها از سازه ای به نام پلنیوم باکس استفاده می شود. این باکس های توزیع هوا باعث پخش هوا و تعدیل فشار خروجی هوا از تمام نقاط دریچه خطی و اسلوت می شود.

کاربرد پلنیوم باکس

علاوه بر کاربردهای گفته شده در بالا، پلنیوم باکس از نشت هوا و پخش صدای هوا نیز جلوگیری کند. برای این کار در بدنه داخلی و خارجی آن از عایق الاستومری استفاده می شود، ولی همچنان مهم ترین کاربرد آن یکسان سازی پخش هوا می باشد.

با توجه به طول این ابزار امکان تعبیه چند ورودی هوا روی آن وجود دارد. در دریچه های خطی و اسلوت که به صورت دکوراتیو در طول های بالا به کار گرفته می شوند، امکان هوادهی در طول بالای دریچه به صورت یکنواخت وجود ندارد. در نتیجه برای توزیع هوای یکسان از از این جعبه های توزیع هوا استفاده می شود. به طور کلی این محصول همانند هواساز اتاق تمیز کاربرد موثری در تهویه هوا دارد.

به صورت خلاصه باید گفت انواع پلنیوم باکس ها، وسیله ای پرکاربرد برای استفاده در تهویه ساختمان ها می باشد. مدلهای مختلف این تجهیز در اندازه های متفاوت به صورت ساده از جنس گالوانیزه و آلومینیوم هم به صورت پیش عایق تولید می شود. استفاده از پلنیوم باکس ها در ساختمان ها به منظور توزیع و اختلاط یکسان هوا، پخش هوا و تعدیل فشار خروجی هوا در تمام نقاط دریچه های خطی و اسلوت استفاده می شود.

ابعاد پلنیوم باکس

ابعاد دهانه پلنیوم باکس ها با توجه به ابعاد پشت دریچه اسلوت انتخاب می شوند. تعداد و ابعاد طوقه ورودی هوا نیز با توجه به حجم هوای عبوری از پلنیوم و طراحی هوادهی دریچه های خطی طراحی می شوند. در شرایطی که احتمال ایجاد تقطیر و تعریق رطوبت هوا روی سطح پلنیوم وجود داشته باشد باید از عایق های حرارتی در این باکس ها استفاده کرد.

با توجه به میزان طول پلنیوم باکس، امکان تعبیه ی یک تا چند ورودی هوا در بدنه ی آن وجود دارد. اغلب اوقات برای مرتبط ساختن لاین اصلی کانال هوا در سقف کاذب و پلنیوم باکس، از انواع کانال خرطومی (فلکسیبل) استفاده می شود که بوسیله ی بست و چسب هوابندی از هر دو سمت هوابندی می شود.

مزایای پلنیوم باکس

کاربرد اصلی پلنیوم باکس پخش هوا و تعدیل فشار خروجی هوا از تمام نقاط دریچه های خطی و اسلوت است. در ادامه  کاربردها و مزایای این باکس های توزیع هوا ذکر شده است.

کاربرد پلنیوم باکس

 1. هوارسانی یکنواخت در طول دریچه های خطی و اسلوت.
 2. استفاده از انواع عایقهای صوتی و حرارتی در بدنه باکس توزیع هوا.
 3. پخش یکسان هوا در طول مسیر
 4. امکان ساخت در انواع سایز و ابعاد مختلف با در نظر گرفتن شرایط سقف کاذب.
 5. امکان ی لبه خم دار در قسمت دهانه خروجی هوا، که باعث اتصال دریچه هوا بوسیله بست های خرچنگی به باکس می شود.
 6. جلوگیری از انتشار هوای شناور
 7. امکان تعبیه یک یا چند ورودی هوا
 8. مرتب کردن لاین اصلی کانال هوا
 9. زیباسازی بیشتر نما.
 10. جلوگیری از تعرق و یا ایجاد سر و صدا .

طراحی پلنیوم باکس

در طراحی پلنیوم باکس ها  از ورق 5 دهم میلی متر با جنس گالوانیزه استفاده می شود. باکس های انتقال هوا از جنس استیل و گالوانیزه و آلومینیوم ساخته می شوند و با ضخامت های مختلف هستند. باکس ها به صورت سفارشی ساخته میشوند و ابعادشان بر اساس ارتفاع و عرض محل مورد نظر متغیر خواهد بود.

باکس پلنیوم را می توانید متناسب با نیاز خود در محیط مورد نظر از جنس های مختلفی مانند گالوانیزه و یا آلومینیومی سفارش دهید. بست های خرچنگی یکی از آپشن های موجود در طراحی پلنیوم باکس هستند که با استفاده از آنها دیگر نیازی به سوراخ کردن دریچه ها نیست. این موضوع تاثیر بسیار زیادی بر ظاهر محصول خواهد داشت و نیازی به درپوش نخواهد بود.

قسمت بیرونی دریچه ها در پلنیوم باکس ها به صورت خطی ساخته می شوند. شما می توانید در این ناحیه تعداد دریچه ها را تغییر دهید که معمولا تا 10 اسلات قابل تغییر هستند. به عنوان مثال اگر از یک تیغه تقسیم کننده استفاده کنید تعداد دریچه های اسلات دو عدد می شود و اگر از 2 تیغه استفاده کنید تعداد دریچه های خروجی سه عدد می شود. این موضوع کاملا سلیقه ای بوده و متناسب با نوع نیاز شما از تعداد اسلات های مختلفی استفاده می شود.

 

ساخت پلنیوم باکس

برای انتقال هوا از دستگاه به پلنیوم باکس از لوله های فلکسیبل استفاده می شود. این لوله ها مدلهای مختلفی دارند و اغلب از لوله های عایق دار استفاده می شود. در عین حال برای جلوگیری از هدر رفتن انرژی و دما، داخل باکس با الاستومریک عایق بندی می شود. باکس توزیع هوا معمولا بدون رنگ تولید میشوند، ولی در صورت درخواست خریدار رنگ آمیزی می شوند.

نصب پلنیوم باکس ها به روش های متفاوتی مانند نصب روی شاسی فلزی نصب روی سازه سقف های کاذب خشک (کناف و…) و نصب توسط ساپورت گیری از سقف (گوشواره جهت اتصال راد های ساپورت گیری در محل کارخانه قابل نصب است) قابل انجام است.

قیمت پلنیوم باکس

برای آگاهی از قیمت پلنیوم باکس باید فاکتورهایی نظیر ابعاد، تعداد مورد نیاز، قیمت بروز مواد اولیه و هزینه های حمل و نقل را در نظر گرفت. برای مشاوره و آگاهی از قیمت انواع باکس توزیع هوا با کارشناسان شرکت صنعتی رحمتی تماس حاصل کنید.

قبل از هر نکته ای لازم است بدانید که قیمت ساخت پلنیوم باکس به ابعاد جعبه فلزی آن، تعداد طوقه های دایره ای شکلی روی آن، تعداد سفارش مشتری، قیمت روز ورق های گالوانیزه و استفاده یا عدم از عایق الاستومری داخل آن بستگی دارد. بنابراین قیمت این محصول برای هر مشتری به صورت اختصاصی و با محاسبه ابعاد پلنیوم باکس بر حسب متر اعلام می شود.

با این حال به عنوان یک تخمین تقریبی می توان گفت که قیمت ساخت پلنیوم باکس ها در کارخانه رحمتی از متری 700.000 تومان شروع می شود. البته این رقم جدا از قیمت نصب است که آن هم بستگی به ابعاد پلنیوم باکس و تعداد طوقه آن برای خروج هوا دارد.

قیمت پلنیوم باکس

 

پلنیوم باکس پیش عایق

پلنیوم باکس پیش عایق تقریبا هشتاد درصد سبک تر از مدل گالوانیزه آن است. به دلیل عایق بودن این مدلها رطوبت در آنها نفوذ نکرده و جمع نمیشود. قیمت پلنیوم باکس های پیش عایق شده ارزان تر از مدل های دیگر است و همچنین ساخت آنها سریعتر انجام میشود. علاوه بر این چون وزن آنها سبک تر است سرعت و راحتی نصب بیشتری دارند.

نصب پلنیوم لاکس ها

لازم است بدانید که نصب پلنیوم باکس ها در فضای پشت دریچه های خطی یا دریچه های اسلات به صورت کاملاً مخفی بوده و در نمای ظاهری دریچه های هوای ساختمان شما از خود زائده و اثری بر جای نمی گذارند.

در همین رابطه خوب است بدانید که شرکت صنعتی رحمتی در یک اقدام مبتکرانه در عرصه تولید و نصب پلنیوم باکس ها موفق شده است که از یک آپشن خاص به نام بست خرچنگی استفاده نماید. خوشبختانه باید بگوییم که این نوآوری به ظاهر کوچک موجب گردیده است که هنگام باکس به پشت دریچه های اسلات از سوراخ کردن دریچه ها جلوگیری به عمل آید و تاثیر زیادی در زیبایی نمای دریچه ها داشته باشد، زیرا نیاز به درپوش را در هنگام نصب پلنیوم باکس به دریچه های اسلات از بین برده است.

فراموش نکنید برای نصب صحیح و استاندارد این محصولات همواره باید از تکنسین های باتجربه کمک بگیرید.

برای امتیاز دهی کلیک کنید

میانگین امتیازات 4.7 / 5. 22

اولین نفر باشید که امتیاز میدهید

ورود به سایت