دریچه کناف

  دسته بندی:

  • تضمین بهترین قیمت بازار
  • استفاده از مرغوب ترین متریال
  • زمانبندی دقیق ساخت و تحویل
  • پرسنل مجرب فنی

  دریچه کناف، در انواع مختلف و ابعاد گوناگون جهت نصب و استفاده در سقف و دیوار، توسط شرکت صنعتی رحمتی طراحی و ساخته میشود. با استفاده از این دریچه بازدید کناف، بازدید و تعمیر تاسیسات بالای سقف کاذب یا درون فضای دیوار ها بسیار آسان خواهد بود. در صورتی که از دریچه های دسترسی کناف استفاده نشود در دیوار یا سقف بنایی شده و یا سقف های کاذب با رابیتس و گچ و خاک ، برای دسترسی به تاسیسات نصب شده نیاز به تخریب دیوار یا سقف خواهد بود.

  دریچه کناف
  دریچه کناف

  کاربردهای دریچه بازدید کناف

  دریچه کناف یکی از انواع دریچه بازدید تأسیسات محسوب میشود. از دریچه بازدید کناف برای نقاط لوله کشی، بازدید از محل نصب شیر آلات فاضلاب، محل نصب دستگاه ضد حریق و یا بازدید از تاسیسات الکتریکی و الکترونیکی مانند تابلو های تلفن و کابل کشی اینترنت، شبکه های کامپیوتری، جعبه تقسیم برق و تلفن، عبور کابل های برق، محل نصب آنتن مرکزی و یا مودم بی سیم و در تمامی مناطقی که دسترسی به سقف و پشت بام نیاز است، میتوان استفاده کرد.

  پیشرفت تکنولوژی و گسترش ساخت و ساز ها باعث شده تا هر روز بیش از پیش به سمت استفاده از مواد و ابزار های نو در طراحی و ساخت منازل و ساختمان ها پیش برویم. آن چیز که در ساخت و ساز های امروزی مهم است نه فقط ساخته شدن و تکمیل ساختمان بلکه، ارزان تر شدن ساخت، سبک شدن بنا، مقاوم تر شدن بنا در برابر اتفاقات و حوادث و بالا رفتن سرعت ساخت و ساز است.

  استفاده از کناف در ساخت دیوار و سقف یکی از همان مواردی است که در بالا ذکر کردیم. رایج شدن استفاده از کناف باعث آن شده است که امروزه در ساخت بسیاری از ساختمان ها این مواد را مشاهده کنیم. یکی از مواردی که در این گونه از دیوار ها و سقف ها اهمیت دارد، بازدید دوره ای و منظم از این مناطق است. برای راحتی در بازدید و سرکشی دریچه هایی مخصوصی تعبیه شده است.

  کاربرد دریچه بازدید کناف
  دریچه بازدید کناف

  یکی از مزایای بسیار مهم انواع دریچه های بازدید کناف قابلیت نصب آسان آنها بر روی انواع دیوارها و سقفهای کاذب میباشد. در زیر نمونه هایی از این مکان ها آورده شده است.

  • قابل نصب روی دیوارهای کاذب جداکننده کناف
  • قابل نصب روی دیوار های کاذب پوششی کناف
  • قابل نصب روی سقف های کاذب یکپارچه کناف
  • قابل نصب روی سقف های کاذب مشبک و شبکه ای کناف
  • مناسب برای محیط های مرطوب و خیس

  ساختار دریچه دسترسی کناف

  ساختار دریچه کناف شامل یک قاب فلزی اصلی سبک، ظریف و در عین حال مقاوم و نیز یک قاب درب است که پنل گچی داخل آن قرار می گیرد. جهت باز و بسته کردن درب دریچه، از یک لولای فلزی استفاده شده که عملکرد آن را آسان می سازد.

  همچنین جهت رعایت اصول ایمنی علاوه بر لولای فنری، از یک کابل ظریف نیز جهت اتصال قاب درب به قاب اصلی و مهار آن استفاده شده است.

  دریچه کناف دو لنگه
  دریچه کناف دو لنگه

  ابعاد دریچه کناف

  دریچه بازدید کناف در ابعاد مختلف قابل تولید و عرضه می باشد. با توجه به ابعاد، قیمت نیز متفاوت خواهد بود. لازم به ذکر است که پانل گچی MR استفاده شده در دریچه های دسترسی کناف در همه ابعاد دارای ضخامت 12.5 میلیمتر است.

  • 20*20 با پنل 12/5 MR
  • 30*30 با پنل 12/5 MR
  • 40*40 با پنل 12/5 MR
  • 50*50 با پنل 12/5 MR
  • 60*60 با پنل 12/5 MR
  • 120*60 با پنل 12/5 MR

  مزایای دریچه بازدید کناف

  • ایمنی بالا : وجود یک کابل ظریف در پشت دریچه که از یک سو به قاب اصلی و از سوی دیگر به قاب درب متصل است، مانع از سقوط ناگهانی درب میشود. این کابل توسط یک چفت به قاب دریچه متصل شده است.
  • نصب آسان : نصب دریچه های بازدید کناف آسان است.
   مراحل نصب به صورت خلاصه شامل مراحل زیر میشود: ۱- علامت گذاری محل نصب دریچه (با استفاده از قاب دریچه) ۲- برش پنل به ابعاد مورد نظر ۳- قرار دادن قاب اصلی دریچه درون دیوار و پیچ کردن آن به پنل ۴- نصب قاب درب.
  • ظاهر بسیار مناسب پس از نصب: به دلیل هم سطح بودن پنل داخل قاب دریچه با پنلهای اطراف آن و نیز انجام عملیات درزگیری و رنگ آمیزی و یا نصب کاشی، درزها بسیار ظریف، نامحسوس و تقریبا نامرئی است.
  • عملکرد بسیار آسان: استفاده از دریچه های کناف بسیار آسان است. با اعمال فشاری بسیار کم به محل لولای فنری، درب دریچه به راحتی باز میشود. در صورت نیاز به جدا کردن کامل درب از قاب اصلی، می توان چفت کابل را باز کرده و درب را به صورت کامل جدا کرد.
  • استحکام بالا: جنس پروفیلهای قاب دریچه ها از آلیاژ آلومینیوم بوده و طراحی و ساخت و شکل خاص آنها باعث استحکام بسیار بالای آن میشود.

  مزایای دریچه بازدید کناف

   

  ویژگی های دریچه کناف

  ویژگی های دریچه کناف بازدید را می توان در بخش های زیر خلاصه کرد:

  1. مهمترین ویژگی دریچه بازدید کناف نصب آسان آن است.
  2. قابلیت نصب روی تمامی دیوار ها و سقف های کاذب بدون آن که نیاز به تغییر مصالح باشد.
  3. قابلیت ضد آب و ضد حریق بودن در صورت نیاز.
  4. قابلیت تبدیل به در مخفی و در پنهان برای افزایش زیبایی و جذابیت در فضا.
  5. قابلیت ساخت در هر اندازه دلخواه و مورد نیاز مشتری.
  6. دارای حفاظ و سیم بکسل برای جلوگیری از در رفتن و سقوط درب.
  7. قابلیت نصب کاشی، کاغذ دیواری، MDF و هر نوع پوشش دیگر روی دریچه.
  8. قابل نصب بر روی کلیه سقفها و دیوارها با هر نوع مصالح.
  9. استحکام بالا به دلیل جنس پروفیل‌های قاب دریچه‌ها که از آلیاژ آلومینیوم است.
  10. مقاومت بالا در برابر رطوبت.

   

  تمامی ویژگی های ذکر شده شما را به ساخت یک مکان و اتاق به روز تر و شیک تر هدایت می کند. استفاده از دریچه بازدید کناف، در کنار استفاده از مصالح جدید و مواد نو باعث آن می شود که کیفیت ساخت و ساز شما تا حد امکان بالا رود و زیبایی به عنصری مهم در ساختمان شما تبدیل گردد.

  ویژگی های دریچه کناف

  قیمت دریچه بازدید کناف

  مانند تمام دریچه های دیگر قیمت دریچه کناف نیز بستگی به تعداد و ابعاد دریچه خواهد داشت. همچنین با توجه به نوسانات قیمت مواد اولیه قیمت نهایی محصول به صورت بروز ارائه میشود. لطفا برای آگاهی از قیمت دریچه بازدید کناف در ابعاد مختلف با کارشناسان فروش شرکت صنعتی رحمتی تماس بگیرید.

  قیمت دریچه بازدید کناف

  نصب دریچه های بازدید کناف

  در این بخش نصب دریچه بازدید کناف به اختصار توضیح داده شده است. باید توجه داشت که نصب این دریچه ها حتما باید توسط کارشناسان باتجربه این امر صورت بگیرد.

  با توجه به ابعاد و موقعیت دریچه و فاصله گذاری امکان دارد دریچه کناف به صورت ساده یا با استفاده از یک قاب کمکی نصب شود. قاب کمکی زمانی مورد نیاز خواهد بود که مسیر استادها قطع شود یا فاصله میان لبه قاب دریچه و استادهای مجاور از اندازه مجاز بیشتر باشد.

  در صورت نیاز، ابتدا قاب کمکی با استفاده از دو قطعه رانر متصل به استادهای طرفین اجرا میشود. توجه کنید که فاصله آزاد میان لبه قاب دریچه و سازه های مجاور، حداقل در دو لبه هم راستا، باید بیش از 30 و کمتر از 100 میلی متر در نظر گرفته شود.

  برای برش محل دریچه بر روی پنل باید ابعاد قاب اطراف دریچه در نظر گرفته شود. برای برش کاری و پرداخت از اره چاقویی و سوهان استفاده میشود. دریچه کناف در محل خود به نحوی مستقر میشود که لولای آن به سمت پایین قرار گیرد؛ سپس به وسیله پیچ TB، به فواصل حداکثر 15 سانتی متر،به پنل نصب میشود.

  نصب دریچه سقف کناف

   

  برای امتیاز دهی کلیک کنید

  میانگین امتیازات 4.6 / 5. 25

  اولین نفر باشید که امتیاز میدهید

  نقد و بررسی‌ها

  هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

  اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دریچه کناف”

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  ورود به سایت