دریچه کناف

دریچه کناف


محصول توضیحات

دریچه کناف را می توان در دریچه های بازدید تاسیسات مکانیکی و لوله کشی، بازدید از محل نصب شیر آلات فاضلاب، محل نصب دستگاه ضد حریق و یا بازدید از تاسیسات الکتریکی و الکترونیکی مانند تابلو های تلفن و کابل کشی اینترنت، شبکه های کامپیوتری، جعبه تقسیم برق و تلفن، عبور کابل های برق، محل نصب آنتن مرکزی و یا مودم بی سیم و در تمامی مناطقی که دسترسی به سقف و پشت بام نیاز است، استفاده کرد.

پیشرفت تکنولوژی و گسترش ساخت و ساز ها باعث شده تا هر روز بیش از پیش به سمت استفاده از مواد و ابزار های نو در طراحی و ساخت منازل و ساختمان ها پیش برویم. آن چیز که در ساخت و ساز های امروزی مهم است نه فقط ساخته شدن و تکمیل ساختمان بلکه، ارزان تر شدن ساخت، سبک شدن بنا، مقاوم تر شدن بنا در برابر اتفاقات و حوادث و بالا رفتن سرعت ساخت و ساز است.

استفاده از کناف در ساخت دیوار و سقف یکی از همان مواردی است که در بالا ذکر کردیم. رایج شدن استفاده از کناف باعث آن شده است که امروزه در ساخت بسیاری از ساختمان ها این مواد را مشاهده کنیم. یکی از مواردی که در این گونه از دیوار ها و سقف ها اهمیت دارد، بازدید دوره ای و منظم از این مناطق است. برای راحتی در بازدید و سرکشی دریچه هایی مخصوصی تعبیه شده است.

دریچه کناف

دریچه کناف

معرفی دریچه کناف

دریچه های دسترسی کناف ، در انواع و ابعاد گوناگون جهت نصب و استفاده در سیستم های مختلف ساخت و ساز خشک (سقف و دیوار) به کار می روند. با استفاده از دریچه بازدید کناف ، بازدید تاسیسات بالای سقف کاذب (دریچه سقف کاذب) یا درون فضای دیوار ها و در صورت لزوم تعمیرات آنها به سادگی امکان پذیر است، در حالی که در دیوار های بنایی و یا سقف های کاذب با رابیتس و گچ و خاک ، دسترسی به فضا های با تخریب دیوار و سقف ممکن است.

ساختار دریچه دسترسی کناف

ساختار دریچه کناف شامل یک قاب فلزی اصلی سبک، ظریف و در عین حال مقاوم و نیز یک قاب درب است که پنل گچی داخل آن قرار می گیرد. جهت باز و بسته کردن درب دریچه، از یک لولای فلزی استفاده شده که عملکرد آن را آسان می سازد.

همچنین جهت رعایت اصول ایمنی علاوه بر لولای فنری، از یک کابل ظریف نیز جهت اتصال قاب درب به قاب اصلی و مهار آن استفاده شده است.

ویژگی های دریچه بازدید کناف

ویژگی های دریچه کناف بازدید را می توان در بخش های زیر خلاصه کرد:

  1. مهمترین ویژگی دریچه بازدید کناف نصب آسان آن است
  2. قابلیت نصب روی تمامی دیوار ها و سقف های کاذب بدون آن که نیاز به تغییر مصالح باشد
  3. قابلیت ضد آب و ضد حریق بودن در صورت نیاز
  4. قابلیت تبدیل به در مخفی و در پنهان برای افزایش زیبایی و جذابیت در فضا
  5. قابلیت نصب هر نوع ماده و پوشش بر روی آن و تطابق با محیط اطراف خود
  6. قابلیت ساخت در هر اندازه دلخواه و مورد نیاز مشتری
  7. دارای حفاظ و سیم بکسل برای جلوگیری از در رفتن و سقوط درب

تمامی ویژگی های ذکر شده شما را به ساخت یک مکان و اتاق به روز تر و شیک تر هدایت می کند. استفاده از دریچه های کناف، در کنار استفاده از مصالح جدید و مواد نو باعث آن می شود که کیفیت ساخت و ساز شما تا حد امکان بالا رود و زیبایی به عنصری مهم در ساختمان شما تبدیل گردد.

رای کاربران
[امتیاز کلی: 4 میانگین: 4.8]