دمپر بادی

دمپر بادی همانطور که از نامش پیداست در پشت فن قرار می گیرد و با نیرو و فشار هوای خروجی از پشت فن، فعال و با خاموش شدن فن، مسیر خروج هوا مسدود می شود. دمپرهای بادی عموماً در پشت فن هواکش ها در روی نما تعبیه می شود.

با شروع به کار فن، پره های این دمپر، باز شده و هوای داخل را به بیرون منتقل می کند. سپس بعد از قطع شدن فن ، بصورت خودکار بسته می شود. با بسته شدن پره های دمپر بادی همزمان با خاموش شدن فن، هم از اتلاف هوای مطبوع داخل جلوگیری می شود و هم از ورود و خروج پرندگان و دیگر موجودات به داخل ممانعت می شود.

دسته‌بندی:

  • تضمین بهترین قیمت بازار
  • استفاده از مرغوب ترین متریال
  • زمانبندی دقیق ساخت و تحویل
  • پرسنل مجرب فنی

شرکت صنعتی رحمتی سازنده انواع دمپر هوا در ابعاد و اندازه های مختلف و کاربردهای میباشد. همچنین دمپرهای صنعتی مانند دمپر ضد آتش و دمپر ضد انفجار از دیگر تولیدات این مجموعه صنعتی میباشد.

دمپر بادی

جنس دمپر بادی

معمولاً برای سبک سازی پره ها و در نتیجه کارکرد بهتر دمپر بادی، از تیغه های آلومینیومی برای ساخت پره ها استفاده می شود.  ساختار ظاهری دمپر بادی دارای یک قاب با فریم یک طرفه می باشد که حجم قاب آن در میان دیوار و پشت فن قرار می گیرد و توسط قاب بیرونی به دیوار متصل میگردد.

با توجه به نوع عملکرد دمپر بادی که با نیروی فشار هوای خروجی از پشت فن، استفاده از تیغه های سبک (ترجیحاً از ورق آلومینیوم) ضروری می باشد. در صورتی که از متریال های سنگین تر مثل آهن گالوانیزه با ضخامت بالاتر به جای آلومینیوم استفاده شود، وزن پره ها به تبع بیشتر می شود و فشار مورد نیاز پشت دمپر برای باز کردن پره ها نیز بیشتر خواهد بود. در نتیجه با سنگین کردن پره ها می توان تعیین کرد که پره ها در چه فشاری باز شوند.

جنس قاب و فریم محصول از ورق گالوانیزه به ضخامت یک میلیمتر و جنس تیغه های آن از جنس ورق الومینیوم می باشد. این تیغه های آلومینیومی بوسیله یک محور ثابت که به تمام تیغه ها متصل است بصورت همزمان با کارکرد فن شروع به باز شدن می کنند.

کاربرد و عملکرد دمپر بادی

عملکرد دمپر بادی که با کارکرد فن باز و با خاموش شدن فن بسته می شود، باعث می شود اولاً در تابستان و زمستان از خروج هوای سرد و گرم و در نهایت از افت انرژی محیط جلوگیری شود و ثانیاً در زمان خاموش بودن فن از ورود پرندگان و حیوانات و حشرات موذی جلوگیری شود. ضخامت ورق گالوانیزه ی مصرفی در قاب بیرونی معمولاً یک میلیمتر می باشد.

دمپر بادی در تمامی مناطقی که نیاز به جلوگیری از بازگشت جریان هوا به داخل کانال و محیط ، و تحت یک فشار معین باشد، قابل استفاده میباشد.  این دمپرها بر روی نما یا دیوار یا بر روی کانال از جنس ورق های آلومینیوم قابل نصب است.

کارکرد دمپرهای بادی به هیچ گونه وسایل جانبی نیاز ندارد. این محصول روی دیوارهای اتاقهای دیزل ژنراتور، یا روی فن های اگزاست یا دهش هوا استفاده می شود. این نوع دمپر به صورت ثقلی بسته شده و با فشار ایجاد شده و توسط فن باز می گردند.

کاربرد دمپر بادی

ساخت دمپر بادی

ساخت دمپر بادی کاملا سفارشی است و در ابعاد مختلف به صورت گرد و چهار گوش ساخته می شود. قاب دور دمپرهای بادی از ورق ضخیم است و در انواع یک طرفه فلنج و دو طرفه فلنج ساخته می شود. پره های داخلی که وظیفه کنترل هوا را به عهده دارند، از ورق های سبک با جنس های مختلف ساخته می شود.

 

به محض روشن شدن دستگاه تهویه مطبوع ، دمپر توسط جریان هوا باز می شود. دمپر بادی یا همان بالانس دمپر وزنی برای یکسو سازی جریان هوا مورد استفاده قرار میگیرد به طوریکه پره ها با جریان هوا از یک طرف باز شده و با قطع جریان هوا به طور کامل بسته میشود و از ورود هوا از سمت مخالف جلوگیری میکند.

اجزای دمپر بادی

دمپر بادی از سه بخش تشکیل شده است که عبارتند از: کلاف (گالوانیزه) پره (آلومینیوم) خروسک (آلومینیوم).

اجزای دمپر بادی

مزایای استفاده از دمپر بادی

  • دمپرهای بادی به دلیل پره‌های سبکی که دارند؛ بسیار روان حرکت می‌کنند و به هیچ‌گونه محرک یا موتور خارجی نیاز نخواهد داشت. البته ساخت این دمپر با ضخامت‌های مختلف امکان‌پذیر است.
  • با استفاده از این دمپر عبور جریان هوا تنها از یک سمت انجام خواهدشد.
  • این نوع از دمپرها هیچگونه نیازی به کاور رنگی ندارند.
  • امکان تنظیم میزان هوای خروجی به میزان معینی یه یک داکت وجود دارد.
  • قابل نصب روی دیوار، در درون کانال‌ها و تجهیزاتی همچون دیزل ژنراتور و غیره است.
  • دمپر بادی یا برای یکسو سازی جریان هوا مورد استفاده قرار میگیرد. بطوری که پره ها با جریان هوا از یک طرف باز شده و با قطع جریان هوا به طور کامل بسته میشود و از ورود هوا از سمت مخالف جلوگیری میکند.

قیمت دمپر بادی

با توجه به سفارشی سازی این محصول امکان ارائه لیست فیمت به صورت ثابت وجود ندارد. قیمت دمپر بادی براساس نوع متریال به کار رفته، ابعاد و تعداد سفارش میتواند متغیر باشد. برای آگاهی و اطلاعات کاملتر با کارشناسان فنی شرکت صنعتی رحمتی تماس حاصل کنید.

 

 

برای امتیاز دهی کلیک کنید

میانگین امتیازات 4.8 / 5. 52

اولین نفر باشید که امتیاز میدهید

ورود به سایت