کلاهک پره ای

  دسته بندی:

  • تضمین بهترین قیمت بازار
  • استفاده از مرغوب ترین متریال
  • زمانبندی دقیق ساخت و تحویل
  • پرسنل مجرب فنی

  کلاهک پره ای بام عموماً در دهانه ی خروجی دودکش موتورخانه ها و همچنین در نقطه ی انتهایی لوله های ونت در بام ساختمان ها مورد استفاده قرار میگیرد.

  ساختار کلاهک پره ای

  ساختار کلاهک پره ای پشت بام از دو قسمت اصلی از جمله پایه و گریل های خروجی هوا تشکیل شده است. ارتفاع استاندارد پایه ی آن 30 سانتی متر و تعداد پره ها یا گریل چهار پره می باشد. اما در نظر داشته باشید که منعی در اندازه و ارتفاع پایه ی کلاهک پره ای و تعداد پره ها، وجود ندارد.

  سقف کلاهک پره ای بصورت متنوع از قبیل “یک شیب”،”دوشیب” و همچنین بصورت هلالی قابل طراحی و ساخت می باشد. در پایینترین نقطه ی پایه لبه ای سه سانتی به بیرون یا به داخل تعبیه می گردد که نوع نشیمن در محل مورد نظر را تعیین می کند.

  اگر کلاهک پره ای از چهار وجه یا چهار بُعد آزاد باشد و موانعی از قبیل دیوار یا موارد دیگر وجود نداشته باشد، آنرا بصورت چهارطرف گریلی می سازند. اما اگر در اطراف آن، یک یا دو طرف دیوار وجود داشته باشد، بصورت دو یا سه طرفه ساخته میشود.

  کلاهک پره ای

  کلاهک پره ای هم بصورت چهارگوش و هم بصورت گرد با پره های گرد قابل ساخت و کاربرد می باشد. معمولا این کلاهک ها بصورت چهارگوش و گونیا ساخته می شود، اما در مواردی که نشیمن گاه یا زیرکار ناگونیا باشد باید از الگو و زوایای چهارضلعی نشیمن گاه تبعیت نمود و آن را مطابق شابلون پایه ساخت.

  محاسبه ی ارتفاع پایه و تعداد پره ها از مهمترین عوامل افزایش راندمان کلاهک های پره ای در تخلیه دود و موارد دیگر کاربردی این محصول می باشد.

  جنس ساخت کلاهک پره ای

  این کلاهک با انواع ورق (ورق روغنی، ورق گالوانیزه) با ضخامت های گوناگون قابل ساخت می باشد. عموما کلاهک پره ای از ورق یک میل روغنی با پوشش رنگ کوره ای پودری استاتیک ساخته می شود. اما منعی در تعیین نوع ورق ، ضخامت و یا ابعاد این محصول وجود ندارد و کلاهک دقیقاً بر اساس در خواست مشتری ساخته و تحویل می گردد.

  جنس ساخت کلاهک پره ای پشت بام

  اگر ابعاد کلاهک پره ای معمولی باشد و از ورق با ضخامتهای یک میل و کمتر استفاده گردد.جهت نقاط اتصال اجزای کلاهک از اتصال نقطه جوش و اگر ابعاد آن بزرگ باشد و از ورق با ضخامت های بیشتر از یک میل استفاده گردد، از اتصال جوش جوشکاری استفاده می گردد.

  با توجه به سرد و گرم شدنهای متوالی کلاهک در اثر روشن و خاموش شدن مشعل دیگ های موتورخانه، استفاده از پوشش رنگ کوره ای در پشت و روی محصول از جمله ضروری ترین مواردی است که باید رعایت گردد.

  نصب کلاهک پره ای پشت بام

  طریقه نصب کلاهک پره ای نیز بصورت پیچ – رولپلاک می باشد که با پیچ کردن لبه ی سه سانتی به محل نشیمن کار نصب انجام می یابد.

  کاربرد کلاهک های پره ای

  از جمله کاربردهای کلاهک پره ای جهت تخلیه ی دود و دی اکسیدکربن متصاعد شده از شومینه می باشد. در دهانه های خروجی دودکش هودهای صنعتی و خانگی نیز میتوان از آنها استفاده کرد.

  کاربرد کلاهک پره ای پشت بام

  کلاهک پره ای برای تامین هوای آزاد و تازه ی اتاقک دستگاههای هواساز نیز قابل استفاده می باشد. این کلاهک پشت بام در روی بام، دیوار و حتی نمای ساختمان قابل نصب و کاربرد می باشد.

  تعداد پره ها بنا به فشار خروجی دود یا آلاینده از لوله های دودکش وابسته است. در تمام سقف ها از جمله سقف های مسطح معمولی و سقف های شیبدار به راحتی قابل نصب و استفاده می باشد.

  مزایای کلاهک پره ای

  1. با توجه به ساختار موازی و گریلی پره های کلاهک پره ای که به شکل پره Z طراحی شده است، امکان نفوذ گرد و غبار، ریزگرد، آب باران و برف و دیگر آلاینده ها به درون آن از بین می رود.
  2. با توجه به ظاهر نامناسب انتهای لوله های ونت در بام، می توان با تجمیع خروجی تمام لوله های ونتی که در کنار هم قرار دارند و جانمایی آنها در داخل پایه ی کلاهک پره ای ، جلوه ای زیبا در بام ایجاد نمود.
  3. با توجه به ساختار پره ای یا گریلی کلاهک ، امکان نفوذ آب باران یا برف به فضای داخلی و زیرین به صفر می رسد. در واقع ساختار این محصول به گونه ای می باشد به خودی خود راه نفوذ آب را از بیرون به داخل مسدود کرده و به هیچ عنوان نیازی به استفاده از چسب یا مواد، برای آببندی نیست.

  برای امتیاز دهی کلیک کنید

  میانگین امتیازات 5 / 5. 3

  اولین نفر باشید که امتیاز میدهید

  ورود به سایت