دریچه خطی

یکی پر کاربردترین انواع دریچه های توزیع هوا، دریچه خطی هوا میباشد. از آنجایی که این نوع از دریچه ها دارای پره های ثابت هستند، میتوانند نقش مهمی را در توزیع هوا ایفا کنند. این دریچه ها نیز مانند بسیاری از محصولات مشابه از پروفیل آلومینیوم ساخته می شود. در عین حال در صورت درخواست خریدار در ساخت دریچه های خطی میتوان از ورق آلومینیوم، گالوانیزه و ورق استنلس استیل نیز استفاده کرد.

نمایش 1–12 از 14 نتیجه

نمایش فیلترها

بارگذاری محصولات بیشتر

دریچه های خطی هوا می توانند با داشتن ظاهری باریک و بلند زیبایی خاصی به محل استفاده آنها میدهد. از آنها میتوان در مکانهایی مانند راهروهای طولانی و مکانهای بزرگ عمومی، جلوزن و برگشت فن کویل ها استفاده نمود. همچنین میتوان آنها را روی پیشانی دیوار، سقف و در حالت تقویت شده آنها در کف قابل کاربری و نصب می باشند.

دریچه خطی

دریچه هوای خطی برای هر دو سیستم حرارتی، برودتی و تهویه (Heating , Cooling ,Ventilation) طراحی شده است. علاوه بر این برای سیستم های رفت یا برگشت هوا و تخلیه (Supply , Return , Exhaust) نیز میتواند استفاده شود.

دریچه های خطی هوا به دلیل ماهیت ساختاری که دارند میتوانند در حالت های قوس دار (Curve) نیز تولید شوند. این قوس ها هم می توانند در طول دریچه ها و هم در عرض آنها طبق شعاع قوس مکان ساخته شوند. از این محصول می توان در کنج سقف یا کنج پیشانی دیوار ها، با هر زاویه دلخواه استفاده کرد. این کار به وسیله کنج های مجزا امکان پذیر خواهد بود.

دریچه خطی مخصوص هوادهی از سقف تولید می شوند و بیشتر در سقف ساختمان ها قابل استفاده می باشد. این دریچه ها به صورت یک طرفه و دو طرفه و سه طرفه تولید می شوند.

موارد مصرف دریچه خطی

 • انواع ساختمان های مسکونی، تجاری، اداری و محل های لوکس.
 • حداکثر ارتفاع جهت هوادهی تا 5 متر و محل نصب در داخل دیوار و با پیشانی سقف کاذب و سقف ها می باشد.
 • محل نصب در سقف و در نوع دکوراتیو در داخل تایل سقف کاذب.

ویژگیهای دریچه خطی هوا ( دریچه لاینی )

پخش هوا در محیط به صورت مستقیم و 30 درجه به صورت یکطرفه و دوطرفه و سه طرفه. قاب و تیغه ها از جنس پروفیل و شمش آلومینیوم اکسترود شده می‌باشد که مقاومت بسیار بالایی در برابر زنگ زدگی دارد.

حداکثر طول دریچه های خطی هوا به صورت یکسره 5 متر و به صورت چند تکه نامحدود می باشد. این نوع دریچه ها مناسب جهت استفاده در توزیع هوای خروجی از فن کوئل ها می باشد. از امکانات دیگر استفاده از دمپر در این دریچه ها جهت کنترل هوادهی برای استفاده از دستگاه هواساز است.

قیمت دریچه خطی

قابلیت های دریچه خطی

 • افت فشار متوسط
 • قابل استفاده در رفت و برگشت هوا
 • قابلیت نصب انواع دمپر پشت دریچه ای روی آن
 • توزیع هوا به صورت لایه ای از سقف
 • قابلیت ساخت در ابعاد مربعی و مستطیلی
 • قابلیت ساخت در تمامی ابعاد طبق سفارش مشتری
 • توزیع هوا به صورت یک طرفه ، دو طرفه ، دو طرفه کنجی ، سه طرفه و چهار طرفه
 • ساخته شده از آلومینیوم
 • امکان استفاده از انواع دمپر جهت کنترل هوادهی
 • مناسب برای توزیع هوا برای سیستم های هواساز

نصب دریچه خطی

نصب این دریچه ها بوسیله پیچ های خودکار و بر روی قاب چوبی نصب شده بر لبه کانال انجام میشود. بنابراین بر روی انواع سقف از قبیل گچ ، سیمان ، آجر ،‌چوب و غیره قابل اجرا می باشد. دریچه های خطی می توانند همراه با دمپرهای پشت دریچه ای موازی و متقابل سفارش گذاری می شود. این دریچه در انواع مختلف رنگ های پودری الکترو استاتیک ساخته و ارائه میشود.

سؤالات متداول

1 – دریچه خطی چیست؟

دریچه خطی مخصوص هوادهی از سقف است. این دریچه ها به صورت یک طرفه و دو طرفه و سه طرفه تولید می شوند.

2 – قیمت دریچه خطی هوا چقدر است؟

قیمت دریچه خطی بستگی به تعداد سفارش و ابعاد مورد نیاز دارد که با مشورت با کارشناسان مشخص میشود.

برای امتیاز دهی کلیک کنید

میانگین امتیازات 3.8 / 5. 5

اولین نفر باشید که امتیاز میدهید

ورود به سایت