دمپر ضد آتش | دمپر ضد حریق

دمپر ضد آتش | دمپر ضد حریق


محصول توضیحات

دمپر ضد حریق ، دمپر ضد آتش یا همان فایر دمپر (Fire Damper) به منظور جلوگیری از عبور دود و آتش به یک منطقه دیگر در مسیر کانال هوا مورد استفاده قرار می گیرد. این دمپرها در حالت عمودی در امتداد دیوار یا پارتیشن و در حالت افقی در امتداد سقف نصب می شوند.

عملکرد دمپر ضد آتش به این صورت است که پره‌ها با فشار فنری که روی لینک‌های اتصالی بین پره‌ها نصب شده اند به صورت پیش فرض همواره بسته می‌باشند. پره ها با فیوز آلیاژی مخصوص باز نگه‌داشته می‌شوند. فیوز از آلیاژ مخصوصی ساخته شده است که در دمای مشخصی ذوب می‌شود و فشار فنر باعث بسته شدن پره‌ها و مسدود شدن کانال می‌شود.

دمپر ضد حریقاجزای تشکیل دهنده دریچه های ضد حریق از فنرهایی با ضخامت و بسیار مقاوم در برابر زنگ زدگی و ضد حریق میباشد. قابل ذکر است که این دمپرها به طور دو فنره ساخته میشود. اینگونه فنرها برای بسته شدن سریع در برابر آتش طراحی و ساخته شده اند.

دمپرهای ضد آتش در دو نوع گرد و چهارگوش جهت استفاده در مسیر کانال هوا طراحی و تولید میشوند.

دمپر ضد آتش

عملکرد دمپر ضد آتش

دمپر ضد حریق از زیر گروه دمپرهای بین کانالی محسوب میشود. این دمپرها رسیدن اکسیژن به حریق را از بین برده و نفوذ آتش به دیگر نقاط را به حداقل میرسانند. فیوز خودکاری که در بدنه ی داخلی دمپر تعبیه می گردد بصورت اتوماتیک و با بالاتر رفتن غیر عادی دما عمل کرده و با بستن مجرای هوا در داخل دمپر از امکان گسترش آتش جلوگیری میکند. دمپر ضد حریق در پالایشگاه ها، داروخانه ها ، مراکز صنعتی و مسکونی و هر مکانی که در برابر حرارت نیاز به محافظت بیشتر دارند مورد استفاده قرار میگیرد.

فایر دمپر

شرکت صنعتی رحمتی در ساخت فایر دمپرها از بهترین جنس ورق ممکن استفاده میکند و از جنس گالوانیزه گرم و پیچ و مهره های آلمانی و فنرهای وارداتی استفاده میکند. ابعاد ساخت آن نیز در هر ابعادی به درخواست مشتری ساخته میشود.

ویژگی های دمپر ضد حریق

  • قابل ساخت در ضخامت های 0.5 تا 5 میل در پهناهای مختلف
  • قابل ساخت در دو نوع گرد و چهارگوش
  • ساخته شده از جنس ورق کربن استیل، ورق گالوانیزه، ورق آلومینیوم و استنلس استیل.
  • قابلیت ساخت در دو شکل پره تک جداره و دو جداره ایرفولی.