فایر دمپر | دمپر ضد آتش | دمپر ضد انفجار

فایر دمپر | دمپر ضد آتش | دمپر ضد انفجار


محصول توضیحات

دمپر ضد حریق ، دمپر ضد انفجار یا همان فایر دمپر به منظور جلوگیری از عبور دود و آتش به یک منطقه دیگر در مسیر کانال هوا مورد استفاده قرار می گیرد. این دمپرها در حالت عمودی در امتداد دیوار یا پارتیشن و در حالت افقی در امتداد سقف نصب می شوند.

عملکرد دمپر ضد آتش به این صورت است که پره‌ها با فشار فنری که روی لینک‌های اتصالی بین پره‌ها نصب شده اند به صورت پیش فرض همواره بسته می‌باشند؛ پره ها با فیوز آلیاژی مخصوص باز نگه‌داشته می‌شوند. فیوز از آلیاژ مخصوصی ساخته شده است که در دمای 74 درجه ذوب می‌شود و فشار فنر باعث بسته شدن پره‌ها و مسدود شدن کانال می‌شود.

اجزای تشکیل دهنده دریچه های ضد انفجار و حریق از فنرهایی با ضخامت و بسیار مقاوم در برابر زنگ زدگی و ضد حریق میباشد. قابل ذکر است که این دمپرها به طور دو فنره ساخته میشود. اینگونه فنرها برای بسته شدن سریع در برابر حریق طراحی و ساخته شده اند.

عملکرد دمپر ضد آتش

زمانی که دمپرها در معرض حرارت قرار بگیرند این لینک های فیوزی ذوب شده و اجازه می دهند که دمپرها با استفاده از یک فنر بسته شوند. فیوزها به دمپرها متصل شده اند می توان دمپرها را به صورت دستی تست کرد.

عمل تحریک پره ها که آنها را وادار به بسته شدن در هنگام حریق و انفجار میکند توسط فیوزها انجام میشود. این فیوزها در کمترین میزان حرارت که در کانال ها ایجاد میشود فعال میگردد.این دمپرها در پالایشگاه ها، داروخانه ها و هر مکانی که در برابر حرارت ضعیف هستند مورد استفاده قرار میگیرد.

شرکت صنعتی رحمتی در ساخت فایر دمپرها از بهترین جنس ممکن استفاده میکند و از جنس گالوانیزه گرم و پیچ و مهره های آلمانی و فنرهای وارداتی استفاده میکند. ابعاد ساخت آن نیز در هر ابعادی به درخواست مشتری ساخته میشود.

ویژگی های فایر دمپر

  • ساخته شده از جنس ورق کربن استیل، ورق گالوانیزه، ورق آلومینیوم و استنلس استیل.
  • قابلیت ساخت در دو شکل پره تک جداره و دو جداره ایرفولی در 3 نوع دمپر موتوری، دمپر فیوزی و دمپر کرکره ای.
رای کاربران
[امتیاز کلی: 4 میانگین: 4.3]