جعبه آتش نشانی

محصول توضیحات

جعبه آتش نشانی ( فایر باکس – Fire Box ) محفظه ای برای نگهداری تجهیزات اولیه اطفاء حریق است که معمولا در منازل مسکونی، آپارتمان ها، ادارات، کارخانه جات، انبارهای تولیدی و … به کار می رود. جعبه آتش نشانی به عنوان اولین تجهیزات اطفا حریق است که در لحظات اولیه کارکرد بسیار بالایی دارد و می تواند علاوه بر ایجاد زمان بیشتر جهت خروج ساکنین از بروز حوادث بزرگتر و بازگشت شعله های آتش جلوگیری کند.

فایر باکسجعبه آتش نشانی معمولا به رنگ های قرمز، نقره ای (استیل) و خاکستری تولید می شوند و بروی آن ها کلمه F مخفف کلمه Fire نوشته می شود. فایر باکس بسته به ابعاد و مکانی که به کار می رود می تواند محتویات متفاوتی را شامل شود. محتویات جعبه های آتش نشانی اغلب شلنگ، نازل، قرقره، شیر و کوپلینگ، کپسول آتش نشانی است.

این محصول در دسته بندی انواع دریچه بازدید قرار میگیرد که توسط شرکت صنعتی رحمتی طراحی و ساخته میشود.

دریچه آتش نشانی

نحوه نصب جعبه آتش نشانی

جعبه آتش نشانی می بایست در مناطق خاصی نصب شود که سهولت دسترسی را برای تمامی افراد داشته و بعلاوه مورد رؤیت عموم باشد. جعبه های آتش نشانی معمولا در مجاورت ورودی و خروجی ساختمان نصب می شود. بهترین مکان برای نصب جعبه آتش نشانی ورودی های ساختمان و پله های اضطراری است.

جعبه آتش نشانی معمولا به صورت افقی یا عمودی و در فاصله 130 سانتی متری از زمین بر روی دیوار نصب می شود. اینکه چه تعداد فایر باکس در هر طبقه نصب می شود بستگی به وسعت هر طبقه دارد اما در کل فواصل بین جعبه های آتش نشانی در یک ساختمان نباید بیش از 30 متر باشد.

باکس آتش نشانی از جنس فلز و در ابعاد و شکل های متنوع با رنگ قرمز، آرم مخصوص و تاییدیه آتش نشانی توسط شرکت صنعتی رحمتی تولید میشود.

همچنین قرقره آتش نشانی از دیگر تولیدات این شرکت در این زمینه محسوب میشود.

برای امتیاز دهی کلیک کنید

میانگین امتیازات 5 / 5. 2

اولین نفر باشید که امتیاز میدهید