دریچه کولر

بدون شک در ساختمانهای مسکونی و اداری پرکاربردترین نوع دریچه های هوا، دریچه کولر میباشد. در تمام ساختمانهای مسکونی یا اداری برای تنظیم میزان هوای ورودی کولر به اتاق ها و فضاهای مورد نظر، از این دریچه ها استفاده میشود. امروزه کانال کشی و تعبیه دریچه کولر در داخل ساختمان های مختلف، به یکی از برنامه های اجرایی ضروری مهندسین و پیمانکاران ساختمان ها در جهت افزایش میزان آسایش افراد تبدیل شده است.

  • تضمین بهترین قیمت بازار
  • استفاده از مرغوب ترین متریال
  • زمانبندی دقیق ساخت و تحویل
  • پرسنل مجرب فنی

در بسیاری از نقاط ایران، سیستم سرمایشی و گرمایشی به عنوان یکی از تجهیزات اصلی و مهم در خانه ها معرفی می شود. این‌گونه است که دریچه های کولر با قابلیت ها و کارایی های منحصر به فرد خود، یکی از کاربردی ترین و پرمصرف ترین دریچه هوای مورد استفاده در ایران به شمار می آید.

دریچه کولر

این نوع دریچه در سیستم های گرمایشی یا سرمایشی بدون محدودیت قابل استفاده می شود. یعنی اگر به جای دمنده ی کولر از دمنده های گرماساز نیز استفاده شود به راحتی می توان از انواع دریچه کولری استفاده نمود. این دریچه ها از لحاظ جنس ساخت به انواع مختلفی تقسیم بندی میشوند.

معرفی دریچه کولر

می توان گفت تقریبا در هر خانه یا واحد مسکونی قدیمی ساز یک یا چند دریچه کانال کولر آبی وجود دارد. به تعبیری دیگر، در واحد های مسکونی قدیمی که از سیستم های تهویه مطبوع مرکزی استفاده نمی کنند، دریچه کولر خانه مسئول توزیع هوای خنک مطبوع به فضا است.

دریچه های کولری دارای دو سری پره های عمودی و افقی هستند که پره های عمودی در جلوی دریچه قرار دارند و پره های افقی در قسمت پشت آن ها و یک دمپر دستی آلنی هم اغلب در قسمت کناری دریچه کار گذاشته می شود. کار این دمپر دستی در حقیقت هوابند کردن دریچه در فصل های سرد سال است که از دریچه استفاده نمی کنیم. به این ترتیب که در فصل پاییز و زمستان که از کولر استفاده نمی کنیم، به وسیله آن دمپر پره های افقی پشتی را می بندیم تا از ورود هوای سرد بیرون به داخل فضای خانه جلوگیری کرده باشیم.

در کارخانه صنعتی رحمتی دریچه های کانال کولر از پروفیل آلومینیوم یا آهن ( ورق روغنی) و MDF ساخته می شوند که هر دو ضخامت و کیفیت مناسب را دارند. اما بهای تمام شده تولید آن ها متفاوت است که موجب تفاوت در قیمت آن ها می شود.

این دریچه از یک قاب آلومینیوم و پره هایی که بایکدیگر موازی هستند ( به صورت عمودی یا افقی ) تشکیل شده است و معمولا در جهت هوای رفت و در مکان هایی با ارتفاع بلند مورد استفاده قرار میگیرد. پره های آن قابلیت جهت دهی به جریان هوا را به واسطه پره های متحرک دارا می باشد. می توان در این دریچه ها برای کنترل هوادهی هوای خروجی در پشت دریچه، دمپر به صورت موازی و متقابل را نصب نمود.

دریچه کولر چیست

دریچه های کولر دارای پوشش رنگ الکترو استاتیک سفید می باشد و با توجه به نوع کاربرد آن در پروژه ها دارای مدل های مختلفی می باشد. این دریچه های توزیع هوا به دلیل استفاده آسان و عملکرد بهینه از پرطرفدارترین نوع دریچه محسوب می شود. آنها را میتوان در دیوار و یا پیشانی سقف کاذب با کمک پیچ نصب نمود. معمولا جای پیچ ها در دو طرف عرض دریچه تعبیه میگردد.

شرکت صنعتی رحمتی با سابقه چندین ساله در صنعت ساخت انواع دریچه هوا ، انواع مختلف دریچه را با متریال مختلف را تولید مینماید.

دریچه کولر آبی

یکی از عمومی ترین و انواع دریچه های هوا، دریچه کولر آبی می باشد. این دریچه از جنس آلومینوم و دارای پوشش رنگ الکترواستاتیک سفید می باشد. این دریچه ها در ایران در مکان های مختلفی اعم از مکانهای ادارای، تجاری، مسکونی و… مورد استفاده قرار میگیرد.

پره های دریچه کولر آبی به صورت عمودی و افقی قرار گرفته اند و عموما گره های عمودی در قسمت جلوی دریچه و پره های افقی در قسمت پشت دریچه قرار گرفته اند، و قابلیت ساخت با دمپر در پشت دریچه را نیز دارا می باشد .

دریچه های کانال کولر آبی هم به صورت پره ثابت و هم به صورت پره متحرک تولید می شود و مصرف کننده می تواند هوا را در جهت های راست و چپ و بالا و پایین هدایت کنند. همچنین این دریچه ها مانند سایر دریچه های کارخانه صنعتی رحمتی در ابعاد مختلف به درخواست مشتری تولید و عرضه میگردد.

این دریچه ها به راحتی تنظیم می شوند، به طوری که کاربران می توانند هوا را به جهت های راست و چپ و بالا و پایین محیط هدایت کنند. بدین صورت با انجام این عمل می توان دمای تمامی فضا را به صورت یک دست هماهنگ نمود.

دریچه کولر آبی

در صنعت تهویه مطبوع در سال های اخیر انواع دریچه کولر مدرن تولید و به بازار عرضه شده است. به دلیل رشد و پیشرفت صنعت ساختمان سازی تولید آنها نیز رو به افزایش است. البته ویژگی های جدید آن نیز می بایست با استانداردهای روز مطابقت داشته باشد. لحاظ نکات اصولی و استاندارد در هنگام تولید دریچه ها موجب بازدهی عالی این محصول در محیط های مسکونی و صنعتی می شود.

قیمت دریچه کولر

قیمت دریچه کولر با توجه به متریال مورد استفاده برای ساخت آن محاسبه می شود. به صورت کلی قیمت دریچه های آهنی یا همان گالوانیزه نسبت به دریچه های آلومینیومی ارزان تر می باشد. در هنگام قیمت گذاری بر روی دریچه هوا ابعاد (طول و عرض) و ضخامت ورق بکار رفته در محصول نیز تأثیر گذار است. ضخامت ورق دریچه کولر در شرکت صنعتی رحمتی استاندارد و با  ضخامت 1 میل می باشد.

ضخامت ورق تاثیر چشم گیری بر روی قیمت نهایی دریچه های کانال کولر دارد. به همین دلیل می توان گفت ورق با ضخامت 1 میلی متر هم از نظر کیفیت و هم از لحاظ قیمت، بهترین و مناسبترین گزینه می باشد. کارخانه صنعتی رحمتی برای بالا بردن کیفیت محصولات خود و نیز افزایش طول عمر مفید محصولات خود از ورق با ضخامت استاندارد استفاده می کند. این ورق های آلومینیومی بسیار مقاوم و با کیفیت هستند.

قیمت دریچه کانال کولر آبی با توجه به ابعاد و تعداد سفارش و همچنین قیمت روز مواد اولیه متفاوت می باشد. جنس دریچه ها نیز در تعیین قیمت دریچه کولر تاثیرگذار می باشد.

یکی دیگر از عوامل مهمی که در زمان ارزیابی قیمت مورد بررسی قرار می گیرد دستمزد متخصصین کارخانه می باشد. شرکت صنعتی رحمتی محصولات خود را با بهترین کیفیت و با قیمت بسیار مناسب به بازار ارائه میکند. برای دریافت هرگونه مشاوره و راهنمایی با کارشناسان ما تماس بگیرید.

با این وجود می توان گفت به طور میانگین قیمت دریچه کولر آبی از هر اینچی 1000 تومان تا 3000 تومان متغیر است و این تفاوت هم به دلیل جنس ورقی است که دریچه از آن ساخته می شود. بدیهی است قیمت دریچه کولر معمولی که ورق های آن از آهن است، در پایین ترین رنج قرار می گیرد و دریچه های چوبی یا ام دی اف و آلومینیوم در ردیف قیمت های بالاتر و بیشتر قرار دارند.

هر چند در این میان، مدل انتخابی دریچه کولری که شما سفارش می دهید هم در تعیین قیمت تا حدی تاثیر گذار است. البته این تغییر قیمت بابت تفاوت در مدل دریچه آن چنان قبل توجه و زیاد نیست، تا حدی که جنس و ابعاد در تعیین قیمت آن تاثیر دارند.

قیمت دریچه کولر

خرید دریچه کولر

خرید دریچه کولر یکی از مهمترین تجهیزاتی است پس از ساخت ساختمان مورد توجه سازندگان قرار میگیرد. انتخاب محصول مناسب از بین تولید کنندگان مختلف دریچه های کولر میتواند یک چالش برای پیمانکاران محسوب شود. هدف از استفاده و کاربرد نهایی این تجهیز تنظیم کردن میزان هوای مطبوع (هوای سرد یا گرم) میباشد. بنابراین محاسبه و انتخاب ابعاد مناسب و همچنین جنس ساخت آن از موضوعات مهم محسوب میشود.

به صورت کلی بیشترین مدلهای دریچه های کولر که در ایران تولید میشوند از دو جنس آهنی و آلومینیومی ساخته می شوند. دریچه های از جنس آهن به راحتی می توانند دبی هوای ورودی را با کمک دمپر تنظیم کنند. نکته شاخص درباره این مدل ها این است که در ساخت آنها از ورقه های آهن محکم استفاده می شود تا در برابر فشار مقاومت کافی را داشته باشند.

در سمت مقابل دریچه های آلومینیومی از جنس پروفیل آلومینیوم ساخته می شوند و بنابراین وزن بسیار سبک تری دارند. دبی هوای ورودی توسط این دریچه ها نیز کاملا قابل تنظیم و حتی مسدود کردن میباشد.

خرید دریچه کولر

 

اما خرید کدامیک از انواع دریچه های معرفی شده ارزش خرید بیشتری دارد؟ در بازار تجهیزات تهویه مطبوع با توجه به ابعاد دریچه، تعداد سفارش، و همچنین جنس ساخت، قیمت های متنوعی ارائه میشود. اما یک موضوع همواره وجود دارد و آن اینکه خرید دریچه های آلومینیومی بدون شک قیمت بیشتری نسبت به دریچه های آهنی خواهد داشت.

فروش دریچه کولر

بسیاری از انبوه سازان واحد های مسکونی و پیمانکاران ساختمان های مسکونی و تجاری که نیاز به خرید تعداد زیادی دریچه دارند، به دنبال مرکز عمده فروش دریچه کانال کولر هستند. تا بتوانند با قیمت های پایین تری دریچه های خود را بدون واسطه از تولیدکننده خریداری کنند. چرا که تولیدکنندگان به منظور درخشش نام و برند خود و جلب رضایت مشتریان، همیشه بهترین کیفیت از محصولات خود را ارائه می دهند. به خصوص وقتی پای مشتریان عمده و خریدهای متعدد سازندگان مسکن در آینده نیز در بین باشد که منجر به سفارش های بعدی نیز خواهد شد.

در این میان برخی از سفارش دهندگان نیز به دنبال خرید اینترنتی دریچه کولر آبی هستند. هر چند این نوع خرید هم می تواند مناسب و موفق باشد، اگر از اندازه گیری و ابعاد دریچه خود اطمینان دارید. اما تجربه ثابت کرده است که به دلیل حساسیت اندازه گیری دقیق در خرید و سفارش، بهتر آن است که سفارش خود را به صورت تلفنی و با مشورت از کارشناسان شرکت سازنده بگذارید. تا در صورت لزوم، کارشناس مربوطه جهت اندازه گیر ابعاد صحیح دریچه ها به محل مورد نظر شما اعزام گردد.

در همین راستا لازم به ذکر است که با تجربه و مهارت و تعداد سفارشات بالایی که هر روزه شرکت صنعتی رحمتی برای ساخت انواع دریچه های تهویه مطبوع دارد، می توان آن را به عنوان بورس فروش دریچه کولر در تهران به شمار آورد. کافی است با یک بار تماس با کارشناسان فروش این مجموعه قیمت ها را با سایر تولیدکنندگان و فروشگاه های داخل کشور مقایسه کنید، تا به حقیقت این امر واقف شوید.

انواع دریچه کانال کولر

تمرکز طراحان و سازندگان دریچه کولر بر روی ساخت و عرضه اقلام تهویه هوا و تهویه مطبوع می باشد. لذا با توجه به نیازها و سلایق مختلف مشتریان و همچنین با در نظر گرفتن شرایط و فضای داخل ساختمان، انواع مختلف این محصول طراحی و به بازار عرضه شده است. تمامی این اقلام با آخرین فناوری ها و تکنولوژی های پیشرفته دنیا همخوانی دارند.

از نظر متریال ساخت دریچه کانال کولر در انواع زیر ساخته میشود:

شرکت صنعتی رحمتی با سابقه چندین ساله در این صنعت انواع دریچه های کولری را در انواع آلومینیومی و آهنی و چوبی تولید مینماید. همچنین از نظر محل نصب و استفاده این محصول نیز میتوان آن را به دو دسته سقفی و دیواری تقسیم بندی نمود.

انواع دریچه کولر

دریچه های دیواری

در مبحث تهویه هوا دریچه‌ های دیواری استفاده بسیار زیادی دارند. همچنین در طراحی و ساخت این مدل ها میتوان تنوع بیشتری را ایجاد نمود. جنس ساخت این محصول به صورت گالوانیزه، آلومینیوم و چوبی ساخته می شود. دریچه کولر خطی، پره شمشیری، مشبک و معمولی همه از انواع دریچه کولر می باشند. تمامی این محصولات به صورت بدون دمپر و با دمپر هوا ساخته می شوند.

یکی از ویژگی های مثبت این محصول نصب شدن آسان آن می باشد. مشتریان هر کدام از این‌ دریچه ها را با در نظر گرفتن معیارهای خود و همچنین فضای اجرایشان انتخاب می‌کنند. شرکت صنعتی رحمتی در زمانی بسیار کوتاه انواع دریچه دیواری را با بهترین ‌کیفیت تولید و عرضه می نماید.

 

 

دریچه های سقفی

دریچه های سقفی اکثر اوقات در فضاهای وسیع و بزرگ اجرا و مورد استفاده قرار میگیرند. برای مثال در مکان هایی مانند تالارها، هتل ها، سالن های همایش و سالن های ورزشی میتوان از آنها بهره گرفت. دمپرهای این دریچه ها به شکل ثابت طراحی و ساخته میشوند. مدلهای متنوعی از جمله مدلهای خطی، دریچه مشبک و یا لانه زنبوری، دریچه های پره ثابت یک تا چهار طرفه را برای نصب در سقف میتوان طراحی کرد.

دریچه سقفی از جنس آلومینیوم و دارای رنگ الکترواستاتیک سفید می باشد. همچنین این دریچه ها در ابعاد متفاوت تولید می شوند و دارای کیفیت بالایی از نظر ساختار هستند .

 

علاوه بر دریچه های سقفی متداول، دریچه کولر خطی نیز بسیار پرکاربرد هستند. این دریچه دارای ساختاری با خطوط موازی است که میتواند دارای پره های زاویه دار و صفر درجه باشد.

روش اندازه گیری و ابعاد استاندارد دریچه کولر

روش اندازه گیری و ابعاد استاندارد دریچه های کانال کولر یکی از موضوعات مهمی است که در این بخش به اختصار به آن پرداخته شده است. ابتدا دریچه های قدیمی نصب شده از روی کانال جدا می شود. سپس با استفاده از متر ابعاد داخلی و یا به اصطلاح تو در توی کانال کولر را اندازه گیری شده و به دقت یادداشت میشود. با استفاده از این روش محصول شما به صورت استاندارد ساخته شده و به راحتی در قسمت دهانه ی کانال قرار می گیرد. به کمک این روش اندازه گیری دیگر نیازی به صرف هزینه ی اضافی برای بازدید و اندازه گیری نصب کنندگان نیست.

ابعاد دریچه کولر استاندارد شامل سایزهای مختلف پرکاربرد میباشد که از قبل تولید شده و در انبار موجود است. به دلیل درخواست خرید زیاد این ابعاد، بسیاری از تولید کنندگان تلاش میکنند موجودی در انبار داشته باشند تا تحویل سریعتر انجام شود. این ابعاد استاندارد عبارتند از: 20*40_25*40_30*40_35*40 و چند سایز پرکاربرد دیگر.

نحوه ساخت دریچه کولر

برای ساخت و تولید دریچه کانال کولر با کیفیت و استاندارد نیاز به افراد با تجربه در کارگاه و کارخانه سازنده میباشد. همین تجربه و دقت است که در نهایت باعث ارائه محصولی با کیفیت به خریدار میشود. در هنگام ساخت دریچه کولر موارد مهمی وجود دارد که کارشناس تولید باید به آن دقت کند.. طول و عرض و نوع دریچه، رنگ و دمپر از جمله مواردی هستند که متخصصین در هنگام تولید باید حتما به آنها توجه کنند.

در ساخت دریچه های کولر ابتدا پروفیل های دریچه طبق اندازه درخواستی مشتری برش زده میشود. سپس قاب های بریده شده را به یکدیگر را مونتاژ کرده و پره های دریچه طبق اندازه برش زده میشود. سپس طبق فاصله استاندارد به صورت افقی و یا عمودی در کنار یکدیگر قرار داده میشود. چون باید پره ها باید متحرک باشند به وسیله سیم مفتول و با فشار مناسب محکم می شوند.

بعد از مرحله مونتاژ به جهت چربی زدایی و از بین بردن براده های ریز چسبیده به محصول تولیدی، دریچه ها آبکاری شده و داخل کوره قرار داده میشود تا چربی های احتمالی خشک شوند. پس از آبکاری دریچه ها وارد قسمت رنگ کاری می شوند و با رنگ پودری الکترواستاتیک سفید رنگ میشوند و مجدد داخل کوره با دمای 200 درجه سانتی گراد قرار میگیرند تا پخته شوند. سپس بسته بندی می شوند و به بازار عرضه میگردد.

از کجا دریچه کولر بخرم

اینکه بدانید از کجا باید دریچه کولر بخرید ممکن است گاهی چالش برانگیز باشد. در حال حاضر تولید کنندگان بسیاری در سراسر ایران این محصول را ارائه میدهند. اما نکته مهم در این میان این است که تولید کننده دریچه کولر به انداره کافی تجربه و مهارت در تولید یک محصول با کیفیت را داشته باشد. همچنین بسیار مهم است که از متریال و پروفیل های استاندارد و باکیفیت در ساخت محصول استفاده کند. شرکت صنعتی رحمتی یکی از تولید کنندگان قدیمی و شناخته شده در امر تولید و ارائه انواع دریچه و دمپر هوا در سطح ایران شناخته شده است.

برای امتیاز دهی کلیک کنید

میانگین امتیازات 4.8 / 5. 74

اولین نفر باشید که امتیاز میدهید

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دریچه کولر”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 9 =

ورود به سایت